Logo Městská knihovna Spálené Poříčí Logo Spálené Poříčí

Městská knihovna
Spálené Poříčí

Aktuality a fotogalerie

UGANDA v knihovně

(vloženo 13.09.2023)

UGANDA v knihovně

UGANDA? To je chudá země kdesi v Africe. Jistě i to je pravda, ale také země strašně barevná, plná kontrastů, lidí, zvířat a krásné přírody. O tom si s námi 7. září při besedě v knihovně přišli popovídat Zuzana a Láďa. Ti koncem

minulého roku podnikli cestu napříč Ugandou. Zuzana nám vyprávěla o tom, co je na cestě potkalo a co všechno zažili, ale i o Ugandě jako takové.

Průvodci jim na cestě byli Joseline, rodilá Uganďanka a její manžel Tomáš.

Joseline neměla vždy jednoduchý život, v deseti letech přišla o oba rodiče a až díky pomoci kněze z Chorvatska a svému nezdolnému odhodlání vystudovala vysokou školu a dnes mluví pěti světovými jazyky. 

Protože jí se pomoci dostalo, rozhodla se založit sdružení Orutindo a pomáhat dál. V dnešní době pomáhá 40-ti ugandským sirotkům.

 

Děkujeme všem, co se akce zúčastnili a přispěli na dobrou věc. Na centrum pro sirotky Orutindo bylo vybráno krásných 4900,- Kč!

 

Kdo by měl zájem přispět individuálně, veškeré informace naleznete na www.orutindo.eu

nebo se doptejte u nás v knihovně.

 

Tomáš je profesionální hudebník a Joseline výborná tanečnice, takže vyprávění bylo barvitě doplněno africkou hudbou. Díky přízni počasí jsme si koncert mohli užít venku před knihovnou v příjemné atmosféře letního večera.

 

Zmrzce od Kokšína děkujeme za perfektní catering.

 

Druhý den následovala dvě pásma přednášek pro místní základní školu. Děti hodně překvapilo, že v ugandské škole se dokáže ve třídě učit i 100 dětí najednou! A ve třídě je klid, protože ugandské děti do školy chodí rády.

Dotkli jsme se i témat respektu k sobě navzájem a k jiným kulturám, tématu stereotypů a zabrousili i do zeměpisu. Snad si děti z přednášky odnesly nejen zajímavý zážitek, ale i nové znalosti a podněty k zamyšlení.

 

Děkujeme

Knihovnice 

 

Orutindo znamená "most":

most k životu, most mezi kulturami, 

most mezi kontinenty, 

ale především most mezi lidmi:

mezi černými a bílými, 

mezi bohatými a chudými, 

mezi sirotky a "rodiči". 

 

 

 

 

 

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

© 2018 - 2024 Městská knihovna Spálené Poříčí

Všechna práva vyhrazena

FoXprofi.com webdesign