Logo Městská knihovna Spálené Poříčí Logo Spálené Poříčí

Městská knihovna
Spálené Poříčí

Aktuality a fotogalerie

Školáci v knihovně

(vloženo 04.04.2023)

Školáci v knihovně

Čtenářské dílny žáků Základní a mateřské školy ve Spáleném Poříčí zdárně pokračují i ve 2. pololetí. V rámci dílen jsme se snažily dětem přiblížit proces, kterým projde kniha, než se dostane do ruky ke svému čtenáři (od nápadu spisovatele až po knihkupectví).

S dětmi 2.A s Mgr. A. Kratochvílovou jsme si zase vyprávěly o jarní přírodě. Děti si také  prohlédly naši knihovnu a mohly si vypůjčit nejen tituly z dětského a přírodovědného oddělení. Zaujaly je také knihy o Velikonocích a o různých výtvarných technikách, které si  doma mohou vyzkoušet s rodiči či prarodiči.

Vyvrcholením Března - měsíce čtenářů byl Den s Andersenem s žáky 2.B s Mgr. L. Karasovou. Děti strávily 30. 3. v naší MěK celé dopoledne. V pracovních skupinách plnily nelehké úkoly - např. když vymýšlely a psaly příběh se slovy, která si vylosovaly na kartičkách. Nechybělo skládání pohádkových dvojic či textu s obrázkem a informacemi o spisovateli H. Ch. Andersenovi... Děti nás přesvědčily o svých všestranných znalostech a dovednostech.    

Všechny aktivity se vydařily, děkujeme paním učitelkám za spolupráci.                                   

                                                                                                 Knihovnice MěK

Kliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

© 2018 - 2024 Městská knihovna Spálené Poříčí

Všechna práva vyhrazena

FoXprofi.com webdesign